TCM | CLINIC TCM | SLOVAKIA TCM | INSTITUT

Logo TCM BOHEMIA

PRODUKTY TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY

Vstup do eshopu

Cesta čínských bylin ke konečnému spotřebiteli v našich produktech

Pro produkty tradiční čínské medicíny, nabízené naší společností se používají byliny z vlastního skladu, čtvrtého největšího skladiště bylin v Číně. Každá bylina použitá do produktů, hlavně bylinných směsí WAN, projde cestou od dodavatele až po zpracování ve směsích.

Zde uváděný postup je uplatňován pří výrobě bylinných směsí WAN.

Zásady nakupování

Zásadou nákupů je zaručení bioautenticity bylin a možnosti dosledovat bylinu až ke sběrateli či farmáři. Bioautenticitou bylin se rozumí to, že nejlepších kvalit dosahují pouze rostliny vypěstované či nasbírané v původních a domovských regionech a provinciích. Tím se zajistí správná přítomnost stavebních látek a sloučenin, zajišťujících původní léčebné vlastnosti bylinné drogy.

Dohledatelnost

Dohledatelnost je zajištěna fixními kontrakty sběratelů a farmářů s nákupčími, kdy nedodržení stanovených podmínek vyřadí dodavatele z databáze, což by se rovnalo jeho likvidaci.

V současnosti jsou dodavatelé téměř bez výjimky soukromými subjekty, což garantuje jejich zájem na kvalitní produkci a sběru.

Koncentrace

Vybrané byliny se těsně před zpracováním omývají a upravují drcením. Poté se z nich varem získává extrakt – koncentrát, odpovídající obvykle zvýšené koncentraci v poměru 5:1 oproti sušeným bylinám.

Společné vaření

Nesporně důležitým faktorem je společné vaření bylin. Byliny ve směsi se navzájem potřebují pro katalyzování mnoha biochemických procesů, tedy pro jakési stmelení účinku. Je faktem, že účinek výsledné směsi není jenom součtem účinků jednotlivých bylin. Tyto vlastnosti například postrádají přípravky vyrobené pouhým mixováním jednotlivých bylinných extraktů.

Při vaření se sledují požadavky tradičních lékopisů, některé byliny se vaří delší dobu, jiné se přidávají později či se rozpouští v hotovém odvaru.

Sušení

Vyvařený extrakt z bylin se dostává do speciálních sušiček, kde se procesem nebulizace odstraní vodní složka a vznikne jemný prášek – koncentrát. Tento se pak lisuje a hrubě nalisované kuličky se v nádobách podobných míchačkám na maltu „dotvoří“ a jejich povrch se neustálým převalováním kuliček vyleští, a tím i zpevní. Tím jsou kuličky připraveny k balení.

Balení

Výrobci dodržují zásadu – jeden den, jedna bylinná směs. Vyrobený přípravek je nejdříve zabalen a uskladněn, až poté (po vyčištění varných nádob a sušiček) je připravována další směs. Tím se zabrání zaměnění produktů, které jsou si ve finále podobné jako dračí vejce vejci. Lahvičky jsou opatřeny šarží a expedovány.bezlepková obilovina
Slzovka

Divoká tráva, podobná ječmenu, s čistícím účinkem pro det...

Jedna z nejdéle pěstovaných obilovin >>
studium pěti dovedností
ŠKOLA TCM

Patnáctý běh studia zahajuje
11.2.2021 v Praze.No...

TCM INSTITUT >>
harmonizace
Jerlínový čaj

Oblíbený čaj, svou chutí může připomínat kávu.

Nápoj se staletou tradicí >>
TCM BOHEMIA s.r.o.
Hluboká nad Vltavou
IČ: 037 90 037
DIČ: CZ 037 90 037

M: 603 169 933

E: info@tcmbohemia.cz
E: obchod@tcmbohemia.cz
Chci zasílat newsletter
Příjmení

Jméno

E-mail


ON-LINE OBCHOD
tradiční čínské medicíny

VSTOUPIT

Aplikace YAO WANG
pro terapeuty TCM

VSTOUPIT
Facebook Instagram