TCM | CLINIC TCM | SLOVAKIA TCM | INSTITUT

Logo TCM BOHEMIA

PRODUKTY TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY

Vstup do eshopu

Lake Temple Formulas

Bylinné směsi z jezerního chrámu ve formě tablet - PIAN

Vlastní nová řada bylinných směsí, která se bude nadále rozrůstat. Autorem je MUDr. Jozef Lucký, jeden z největších odborníků na tradiční čínskou medicínu v Čechách. Složení směsí vychází z původních textů, odráží zdravotní požadavky současné populace a oslovuje zdravotní problémy, které nejsou zacíleny v řadě Chinese Dragon Formulas.

 

 

 

 

 

209P - PU JI XIAO DU YIN PIAN

PILULKA BÍLÉHO ZÁMOTKU

  • Akutní či recidivující bolesti v krku (vč. angíny, záněty středouší, příušnic)

Velmi účinná směs, která řeší masivní postižení hlavy a krku horkem. Mezi hlavní příznaky patří silná až pálivá bolest v krku, horečka, zarudlý krk s otoky, hnisavé čepy, zduřelé uzliny, záněty středouší. Směs ošetřuje a pročišťuje hlavu a krk od napadení horkem různé etiologie.
Poznámky: Jedna ze směsí k odstranění skrytého patogenu, kdy se často vrací onemocnění v podobném scénáři, např. recidivující záněty středouší či angíny.
Dávkování: 2x denně 6 tabletek, při silném zánětu zvýšíme dávkování na 3x denně 6 tablet. S ústupem potíží snižujeme dávkování.
Balení:100 tablet (33g)/balení

210P - JIA WEI WU LIN PIAN

ODVEDENÍ HORKÉHO PRAMENE

  • Pálení, bolestivost či svědění při močení, nebo po močení, záněty močových cest, pálení v podbříšku.

Za popsanými nepříjemnými příznaky (podle čínské medicíny) hledáme tzv. "vlhkou horkost", která sestoupila do spodní části trupu, zapříčinila zánět a problémy s močením. Tedy kombinaci patogenní vlhkosti a horkosti v určitém vzájemném poměru. K průvodním znakům patří pálení v podbříšku, urgence při močení či močení po kapkách, tmavá moč, až krev v moči, pálení, řezání, svědění při močení, nechutenství, neklid. Citlivě vyvážená směs bylin odvádí nadměrnou horkost a vlhkost, zastavuje bolest a zprůchodňuje močení.
Poznámky: Směs nemá preventivní účinek, ale užívá se na již projevený zánět. Po přeléčení akutního stavu se zaměříme na příčinu s využitím např. směsi 211P.
Dávkování: 2x denně 6 tabletek, při silném zánětu zvýšíme dávkování na 3x denně 6 tablet. S ústupem potíží snižujeme dávkování.
Balení: 100 tablet (33g)/balení

211P - JIA WEI DANG GUI SHAO YAO PIAN

PERLA Z DRAČÍHO JEZERA

  • Mírně svědivý gynekologický výtok, pálení při močení s bolestmi v podbříšku.

Bylinná směs, která na jedné straně odstraňuje patogenní vlhkost a horkost sestupující do spodní části trupu, kde způsobují mírně svědivý gynekologický výtok či nepříjemné obstrukce při močení, na druhé straně harmonizuje a podporuje slezinu, játra a ledviny, jejichž oslabení právě vlhkou horkost způsobilo. Nadměrná vlhkost s horkostí způsobuje svědivý či pálivý výtok, bolesti v podbříšku, svědění a pálení při močení, tmavou moč.
Poznámky: Směs vhodně doplňuje bylinnou směs 210P Odvedení horkého pramene, která je více zaměřena na akutní stav. V této směsi se, kromě odvedení nežádoucí vlhké horkosti, více orientujeme na harmonizaci a doplnění vnitřních orgánů, které organizmus k akutnímu stavu přivedly. Velmi často při léčbě začínáme směsí 210P a postupně přecházíme na směs 211P.
Dávkování: Standardní dávkování 2x denně 6 tablet. Při jakýchkoliv projevech vlhké horkosti doporučujeme vynechat mléko, mléčné výrobky, cukr a sladké.    
Balení: 100 tablet (33g)/balení

213P - LU SHI YAO TONG PIAN

ODOLNOST KAMENNÉHO SOUSLOUPÍ

  • Bolesti beder a dolní části zad, kyčlí či kolenou.

Bylinná směs na bolesti v oblasti beder, spodní části zad, kyčlí a kolen, které se zejména zhoršují chladem. Byliny prohřívají bolestivou oblast a rozpouštějí blokády, zlepšují prokrvení a výživu oblasti, odstraňují otok, chrání před vnějšími vlivy a ztišují bolest.

Poznámky: Směs nejlépe zabírá pro oslabené jedince s nedostatkem Yangového aspektu (např. studené nohy, zimomřivost, ...). Po odeznění bolestivých příznaků doporučujeme posílit ledviny, např. směsí 171 či 172.
Dávkování: 2x denně 6 tablet. Zlepšení lze zaznamenat u akutních potíží po 1 - 2 týdnech, při chronických potížích po 4 - 6 týdnech.
Balení: 100 tablet (33g)/balení

224P - LI DAN PIAN

BALVAN U DRAČÍ BRÁNY

  • Žlučové kameny, žloutenka, záněty žlučovodů či žlučníku.

Bylinná směs je zaměřena na zdravotní problémy v energetickém okruhu jater a žlučníku, slovy čínské medicíny odvádí patogenní horko a vlhkost z této oblasti, čímž funkci žlučníku normalizuje. Pomáhá rozpustit žlučníkové kameny (do průměru 1 cm), napomáhá regeneraci tkáně při žloutence, při zánětu žlučovodů či žlučníku. Nerovnováha jater a žlučníku se projevuje např. bolestí, tlakem či pícháním v podžebří různé intenzity i dobou trvání, hořkostí v ústech, zvracením, atd.
Dávkování: 2x - 3x denně 6 tablet (3x denně v akutním stádiu). Zlepšení lze pozorovat po 1 - 2 týdnech užívání. Neužívat během těhotenství.    
Balení: 100 tablet (33g)/balení

226P - SHI LIN TONG PIAN

STUŽKOVCOVÝ ELIXÍR

  • Časté a bolestivé močení s urgencemi, tmavá moč, bolest, pálení či svědění při močení, močové kameny.

Jednodruhová bylinná směs zprůchodňuje a podporuje močení, odvádí patogenní horko a vlhkost, které močení znesnadňují, rozpouští močové kameny (včetně ledvinových kamenů), snižuje otoky a pročišťuje zánět močových cest. V moči může a nemusí být krev.
Poznámky: Směs není preventivní, užívá se při objevení se příznaků. Neužívat během těhotenství.
Dávkování: 2x - 3x 6 tablet za den (3x denně při akutních potížích). Zlepšení se dostaví po 1 - 2 týdnech.
Balení:100 tablet (33g)/balení


Dotazy

Kouření
Dá se zbavit kouření pomocí akupunktury?

Zánět močových cest
Dobrý den, na chronický zánět močových cest mi byla doporucena housenice. Nicméně se snažím o otěhotnění. Je v případe těhotenství housenice bezpečna? Na obalu jen nevhodné pro ...

Kožní problémy, šumění v uších
Dobrý den, mám dotaz ohledně míchání vašich bylin či bylinných odvarů a jejich vzájemné působení na klasicky zakoupené sypané bylinné čaje. Mohou se tyto dvě odlišné "tradice" ...

Nádor na plicích
Dobrý večer, mám na Vás dotaz a velkou prosbu o pomoc v jednom. Babičce (86 let, velice vitální) lékaři zjistili nádor na plicích, ale řekli jí, že s ním nemůžou nic dělat (pokud ...

Jerlínový čaj
Dobrý den, na balení jerlívého čaje je uvedeno "neužívat dlouhodobě". O jakou dobu se jedná a po jaké době je vhodné zase začít s jeho užíváním? Děkuji za odpověď

> Další dotazy zde

Jerlínový čaj
Jerlínový čaj

Čaj pro čištění a harmonizaci. Prevence zácpy. Redu...

Nápoj se staletou tradicí >>
Cordyceps Max
Cordyceps Max

Tibetská houba Housenice čínská

Podpořte energii, vitalitu a imunitu >>
Slzovka
Slzovka

Divoká tráva, podobná ječmenu, s čistícím účinke...

Jedna z nejdéle pěstovaných obilovin >>
TCM BOHEMIA s.r.o.
Hluboká nad Vltavou
IČ: 037 90 037
DIČ: CZ 037 90 037

T: 387 314 310
M: 603 169 933

E: info@tcmbohemia.cz
E: obchod@tcmbohemia.cz
RYCHLÝ DOTAZ
E-mail

Zpráva


ON-LINE OBCHOD
tradiční čínské medicíny

VSTOUPIT

Aplikace YAO WANG
pro terapeuty TCM

VSTOUPIT