TCM | CLINIC TCM | SLOVAKIA TCM | INSTITUT

Logo TCM BOHEMIA

PRODUKTY TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY

Vstup do eshopu

Dotazy

Všechny dotazy: zabalit, rozbalit

Nízka ovariálna rezerva
Dobrý deň, mám nízku ovariálnu rezervu vajíčok. Potrebovala by som podporiť rast a kvalitu vajíčok. Máte pozitívne skúsenosti s touto liečbou? Čaká ma umelé oplodnenie. Ako dlho pred tým najmenej je potrebné užívať Vaše produkty v prípade, že sa venujete aj tejto problematike a aké máte výsledky. Ďakujem za informácie.

Dobrý den, děkujeme za dotaz a za důvěru. Tradiční čínská medicína má určitě velký potenciál při léčbě neplodnosti a jako podpora při přípravě na IVF. Nevím, na kdy máte naplánované IVF a proto bych Vám doporučila, abyste se co nejdříve objednala na TCM vstupní vyšetření. Bylo by neseriózní Vám psát jakoukoli interpretaci takto na dálku, jen pro představu: kvalita vajíček velmi souvisí s kondicí ledvin v TCM, které se doplňují cca půl roku. Máme dobré zkušenosti s podporou při IVF, jak formou bylin tak formou pravidelné akupunktury.

 


Vysoký tlak
Dobrý den,prosím o informaci, zda je možné bylinkovou léčbou snížit vysoký tlak. Jsem aktivní, sportuji(fitnes,volejbal, lyže,kolo)Tlak v průměru mám 140/80. Děkuji

Dobrý den, děkujeme za dotaz a za důvěru. Snížit krevní tlak určitě bylinnou léčbou lze. Je třeba absolvovat vstupní vyšetření a na základě diagnosticky tradiční čínské medicíny Vám bude navržena bylinná léčba. Má to určitě velký potenciál na léčbu pomocí metod TCM.


Ledové nohy
Dobrý den, potřebuji se poradit, jaké byliny bych měla užívat, když mám stále ledové nohy, což mě velice vyčerpává a při tom se chvílemi velice potím, dá se říci, že bez příčiny. Mám zvýšený tlak, zvýšený cukr a zvýšený chlesterol a jsem dosti štíhlá. Děkuji za radu

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz a za důvěru. Podle popisu Vašich trápení to vypadá na tzv. rozpojení ohně a vody, tedy stavu, kdy je velký chlad dole a zároveň horko nahoře (může být pocení, ale i vysoký krevní tlak). Na to má čínská medicína krásnou bylinnou směs. Je třeba ale, abyste prošla diagnostickým testem u terapeuta, aby se podíval i na Váš pulz a jazyk a probral s Vámi, jak spíte, jak trávíte apod., aby Vám směs dobře pasovala. Na dálku by to bylo velmi neseriozní.


Alkohol
Zdravím, umíte pracovat se závislostí na alkoholu?

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Nemáme vypracovaný jednotný terapeutický postup pro závislost na alkoholu, který by byl samonosný. Čínská medicína by byla spíše jako doplňková terapie k psychologické péči. Čínská medicína může ale nabídnout mnoho: léčí konstitučně fyzické i psychické trápení. Může tak pomoci v tomto případě např s poruchami spánku, úzkostí, poruchami trávicí soustavy, kožními defekty, zvýšenými jaterními testy. TCM má nástroje, jak pracovat s vypjatými emocemi, jinak řečeno umí harmonizovat člověka i po jeho psychické stránce. V každém případě bych ale doporučovala přidat k ambulantní léčbě či po hospitalizaci.

 


Reishi při kojení
Dobrý den, byla mi doporučena houba reishi na posílení imunity, plísně, mohu ji užívat při kojení? Moc děkuji.

Dobrý den, houby obecně nejsou v období kojení doporučované.


Inkontinence
Chtěla bych vyzkoušet akupunkturu na urgentní inkontinenci,údajně příčinou skinfer.poruchy v oblasti konus medulláris.

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Určitě má smysl vyzkoušet čínskou medicínu, potažmo akupunkturu. Bude nutné vědět, zda jste měla nějaký úraz spojený s možným útlakem v oblasti conus medullaris, operaci apod. či se jedná o nějaké neurologické onemocnění. V každém případě v rámci vstupního vyšetření projdete vlastním diagnostickým procesem čínské medicíny, na jehož základě Vám terapeut navrhne vhodnou léčbu.


Trojklanny nerv
Dobry den, Chtela jsem se zeptat, zda by slo pomoci moji babicce nejakou metodou TCM (akupunktura) od jiz permanetni bolesti trojklanneho nervu. Kdyz se ji to rozjede v plne parade, misto na tvari ma zarudle, postihne ji to i jazyk a nemuze ani mluvit ci jist. Lekari doporucuji jen analgetika, ktere stejne moc nezabiraji. Dekuji za odpoved

Dobrý den, akupunktura může pomoci na zánět n. trigeminus, může pomoci i bylinná léčba ve formě tablet nebo odvarů. Je potřeba rozklíčovat po "čínsku", proč k tomuto došlo a dle toho pak stanovit léčbu. Bude-li se jednat o akupunkturu, pak je potřeba docházet často, čím častěji, tím lépe.

 


Tukový váček
Dobrý den, na jednom víčku se mi udělal tukový váček, lze ho nějak odstranit bez řezání?

Dobrý den, toto se mi těžko posuzuje, aniž bych tukový váček viděla. Záleží určitě na jeho velikosti a tak trochu i na lokalitě. Obecně je li váček velký, nejspíš se nám nepodaří ho rozpustit. Ale opravdu záleží na tom, jak vypadá. Pokud by se s tímto problémem pracovalo, tak nejspíš pomocí akupunktury.


Srdeční arytmie
Dobrý den. Prosím, jsou přírodní léky na ředění krve, event. na srdeční arytmii? Děkuji Vám za odpověď

Dobrý den, ano v našich ordinacích často máme klienty, které trpí srdečními arytmiemi a léčíme je poměrně úspěšně. Samozřejmě záleží na všech okolnostech a stavu dotyčného. Je potřeba provést vstupní vyšetření "čínskou diagnostiku" dle které se pak předepisují bylinné směsi. Pro správnou diagnostiku těchto obtíží nás často zajímají věci, které na první pohled se srdcem nemají vůbec nic společného. Budete-li mít zájem o léčbu u nás, objednejte se prosím na vstupní vyšetření a určitě s sebou vezměte veškerou zdravotní dokumentaci. Terapeut vás vyšetří a předepíše vám bylinné směsi, které s největší pravděpodobností budete pít 2x denně.


Neplodnost
S partnerem se léčíme už téměř 2 roky na neplodnost, v mém případě bylo diagnostikováno předčasné ovariální selhání, chtěla bych se zeptat zda je možné Vás navštívit s tímto problémem, případně jaká by byla cena konzultace atd.

Dobrý den, děkujeme za váš zájem o léčbu u nás. Čínská medicína nahlíží na tuto problematiku zcela jinak než západní klasická medicína. Dokáže pojmenovat a tudíž i vyřešit spoustu obtíží se kterými si západní medicína často neví rady, jako například předčasné ovariální selhání. Určitě je tedy možné nás navštívit konkrétně s vašimi obtížemi. Doporučuji si zavolat na recepci, kde se domluvíte na nejbližší možný termín vstupního vyšetření. Zde se pak stanoví způsob léčby.


Herpes simplex
Dobrý den, chtěl jsem se vás zeptat, zdali čínská medicína zná herpes siplex a je schopna ho nějakým způsobem léčit, respektive vyléčit. Vrací se mi vždy cca po 1/2 až měsíci a lečím ho vždy antivirotiky. Děkuji za odpověď

Dobrý den, ano čínská medicína umí pracovat s touto diagnózou. V závislosti na tom, kde se opary vyskytují a jak vypadají, na celém průběhu výsevu a samozřejmě na celkovém zhodnocení stavu klienta se píší bylinné směsi. Ty se pak popíjejí jednou nebo dvakrát denně. Je potřeba pravidelné kontroly zhruba 1x za měsíc a dle stavu se směsi modifikují. Opary zpravidla po 2 až 3 měsících začínají postupně ustupovat. Budete-li mít zájem, doporučuji vám vyhledat jakéhokoliv terapeuta čínské medicíny a objednat se na vstupní pohovor.


Kouření
Dá se zbavit kouření pomocí akupunktury?

Dobrý den, akupunktura Vás kouření (sama o sobě) nezbaví, ale může pomoci jako silná berlička v okamžiku, kdy se rozhodnete s kouřením přestat. Důležitý faktor ve hře je, když se podaří najít, co si kouřením nahrazujete.

Hezký den!


Zánět močových cest
Dobrý den, na chronický zánět močových cest mi byla doporucena housenice. Nicméně se snažím o otěhotnění. Je v případe těhotenství housenice bezpečna? Na obalu jen nevhodné pro deti do 3 let. Osobně si myslím, že by mohla byt i přínosem. Děkuji za odpověď

Dobrý den, během těhotenství lze cordyceps užívat bez problémů a plod nemůže ohrozit.

Hezký den!


Kožní problémy, šumění v uších
Dobrý den, mám dotaz ohledně míchání vašich bylin či bylinných odvarů a jejich vzájemné působení na klasicky zakoupené sypané bylinné čaje. Mohou se tyto dvě odlišné "tradice" míchat? Mám svou léčitelku, nechala mi u vás namíchat bylinný odvar, ale moje potíže se několikanásobně zhoršily - šumění v uších a kožní vyrážky (ve 39 letech prý atopický ekzém) - léčitelka mi udělala 3 lymfatické masáže a baňkování. Poraďte mi prosím, zda se může jednat o čištění organizmu nebo se jedná o něco jiného. Za odpověď děkuji.

Dobrý den, svým pacientů doporučuji nemíchat různé bylinné sytémy dohromady, nemám vůbec nic proti jiným bylinám, ale nikdy nikdo nezpracoval možnou interakci čínských a jiných bylin, tedy raději ne. Po léčbě čínskou medicínou spíše nebývá zhoršení, i když se to někdy stává na přechodnou dobu, není to pravidlem. Příčin může být několik a bez vyšetření si netroufnu určit tu pravou.


Nádor na plicích
Dobrý večer, mám na Vás dotaz a velkou prosbu o pomoc v jednom. Babičce (86 let, velice vitální) lékaři zjistili nádor na plicích, ale řekli jí, že s ním nemůžou nic dělat (pokud by dělali, mohli by jí údajně spíš ublížit než pomoct) - nechceme sedět se založenýma rukama, ale řešit tento problém jinou cestou (jednoduše udělat cokoliv pro to, aby se nádor alespoň zastavil). Chtěla bych se zeptat na Váš názor na čínskou medicínu v tomto případě. Má vůbec smysl u nádoru, který lékaři neřeší žádnými prášky, chemoterapiemi, vlastně ničím? Co byste nám případně doporučili (akupunktury, fytoterapii,..)? Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, omlouvám se, moc Vás nepotěším, ale v západních zemích se čínská medicína na poli onkologických onemocnění specializuje na odstranění či minimalizaci vedeljších nežádoucích příznaků spojených s léčbou nádoru moderní medicínou, ne přímo na léčbu rakoviny. Stejnou službu můžeme nabídnout i my, ale přímou léčbu bohužel ne. Omlouvám se za tuto nepříznivou zprávu.


Jerlínový čaj
Dobrý den, na balení jerlívého čaje je uvedeno "neužívat dlouhodobě". O jakou dobu se jedná a po jaké době je vhodné zase začít s jeho užíváním? Děkuji za odpověď

Dobrý den, dlouhodobým užívaním se rozumí popíjení čaje každý den po dobu více jak dva měsíce. Vhodná je potom třítýdenní přestávka. Hezký den


Rhizartróza
Dobry den,chtela bych vedet jestli existuje neco na rhizanthrozu palce na ruce, bylo mi to zjisteno a bolesti jsou dost velke. Dekuji

Dobrý den, je vždy obtížné položit rovnítko mezi diagnózu moderní medicíny (rhizartróza) a obraz nerovnováhy tak, jak to vidí medicína čínská. Rozhodně toto onemocnění spadá do kapitoly blokád malých kloubů a vlastní léčba (ideálně kombinace bylinek a akupunktury) by byla závislá na konkrétním nálezu u vás. Pro nás je klíčové zejména, je-li tam vliv vnějších patogenů, jako chlad, horko, vlhko atd. co jiného stav zhoršuje či zlepšuje atp. Rozhodně si myslím, že byste to měla zkusit a navštívit některého terapeuta čínské medicíny


Streptokok v krku
Dobrý den, je možné se nějak přírodní cestou zbavit streptokoka v krku? Děkuji

Dobrý den, ano, lze. Ale je velmi obtížné položit rovnítko mezi diagnózu západní medicíny (např. streptokok) a obraz nerovnováhy z pohledu medicíny čínské. Důležité jsou průvodní klíčové příznaky, jestli je to např. bolestivost v krku, zarudlý krk, teploty, až čepy, byla by vhodná směs např. 209P Pilulka bílého zámotku. Lze získat na eshopu www.tcmbohemia.cz.

Hezký den!


Osteoporóza
Dobrý večer, můžete mi, prosím poradit nějaký lék, byliny na osteoporózu.

Dobrý den, za osteoporózou se, podle čínské medicíny, skrývá oslabení ledvin, protože právě ledviny mají na starost výživu kostí.

Tzn., že všechny bylinky a směsi vyživující ledviny jsou vhodné. Např. bylinné směsi wan od kódu 181 výš, které najdete na eshopu www.tcmbohemia.cz. Podle popisu příznaků si vyberte nejvhodnější směs.

Optimální by bylo ovšem navštívit terapeuta čínské medicíny a s ním se poradit.

Hezký den!


Myom
Dobrý den, před 2 lety mi byl odstraněn myom na děloze. Děloha mi byla ponechána. Nyní mám na děloze 3 menší myomy (do 2 cm). Chtěla jsem se zeptat, zda by bylo možné je nějakými bylinami zmenšit nebo by mohly i zmizet. 2 myomy mám blízko sebe a tlačí mě na močový měchýř a způsobují mně krvácení nebo špinění mimo menstruaci. Děkuji za odpověď

Dobrý den, pokud jde o myomy a jejich léčbu, je třeba se obrnit trpělivostí, protože v pojmech čínské medicíny stagnace již vzala na sebe podobu pevné hmoty, tedy blokády krve. Postup bývá obvykle bylinná léčba v kombinaci s akupunkturou, případně cvičením Qi Gong. Je také třeba se dopátrat, proč stagnace a blokády v těle vznikají. Pokud se rozhodnete vyzkoušet čínskou medicínu, uvítáme Vás na vstupní konzultaci ( trvá přibližně hodinu, sestává z dotazování, pozorování, diagnostiky z jazyka a pulzu). Hezký den


Boreliózu
Dobrý den, mám diagnostikovanou boreliózu a rád bych pomohl svému tělu se co nejrychleji očistit. Můžete mi prosím pomoci a doporučit něco z vašeho sortimentu.

Dobrý den, doporučit takto na dálku nějaký produkt je nesnadné. Bez znalosti kompletní anamnézy pacienta nejde zaručit požadovaný účinek produktu. Obecně pro doléčení po infekcích, které jsou způsobeny v pojmech čínské medicíny "vlhkým horkem" ( patří sem různá zánětlivá onemocnění), je v nabídce např. produkt s kódem 012 Stín brokátového závoje. Abychom dosáhli požadovaného účinku, předepisujeme receptury ušité na míru pacienta. Pokud se rozhodnete vyzkoušet čínskou medicínu, uvítáme Vás na vstupní konzultaci ( trvá přibližně hodinu, sestává z dotazování, pozorování, diagnostiky z jazyka a pulzu). Hezký den

 


Chlamydie
Dobrý večer,zajímalo by mě jaká čínská bylina by byla vhodná proti parazitům hlavně chlamydií v těle?

Dobrý den, čínská medicína pracuje s bylinnými směsmi sestávajícími  téměř vždy z mnoha  bylin. V případě  léčby chlamydií Vám jednotlivá bylina  s protiparazitárním účinkem pravděpodobně nepomůže. K sestavení receptury je třeba znát kompletní anamnézu pacienta. Pokud se tedy odhodláte vyzkoušet čínskou medicínu, uvítáme Vás na vstupní konzultaci ( trvá přibližně hodinu, sestává z dotazování, pozorování, diagnostiky z jazyka a pulzu).


Návaly
Dobrý den, jsem v období menopauzy a trápí mne noční i denní prudké návaly horka a pískání v uších, které jak jsem se dočetla, můžou být taky důsledkem přechodových stavů. Užívám Soja Sarapis a zkoušela jsem homeopatické léky, ale nepomáhají. Obracím se proto na Vaší kliniku a prosím o radu. Děkuji a přeji hezký den. Ing.Darina Turtenwaldová Kladno tel.603 743 538

Dobrý den, z pohledu TCM se jedná o nerovnováhu mezi Yinem a Yangem v organizmu. Ubylo Yinu (menopauza) a ten již nestačí na to, aby ukotvil Yang, který stoupá nahoru v podobě horka (návaly). Optimální bylinná smě je 185 Svěžest podvečerní pagody. Otázkou je, jestli na to kuličky budou stačit. Kdyby ne, je lepší navštívit terapeuta čínské medicíny, absolvovat vstupní vyšteření a poradit se s ním. Zvolil by buď akupunkturu nebo bylinnou směs připravenou na míru pro vás.


Záněty svalů, oteklé koleno
Dobrý den, chtěla bych si koupit bylinnou směs Wan pro léčbu záněty svalů a oteklého kolena. Nevím, jak si mám vybrat. Děkuji.

Dobrý den,
oteklé koleno a záněty svalů, o kterých píšete mají své příčiny, které je třeba odhalit. Někdy je to  přetížení dané oblasti, úraz, ale mohou to být i další příčiny. Od toho se pak odvíjí léčba, tedy výběr směsi.
Doporučila bych Vám konzultaci s terapeutem čínské medicíny, který se Vás na vše podrobně vyptá, vyhodnotí Váš stav a doporučí Vám nejvhodnější léčbu.

 


Testování
Dobrý den, je pravda, že tabletky jsou kvalitnější než kuličky a že jsou testovány na více kovů? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, není tomu tak. My se naopak snažíme dovážet přednostně bylinné směsi WAN, protože jsou vyráběny tradiční metodou, bylinky se vaří společně. Tyto wany si necháváme vyrobit přímo v Číně, poslat vzorky, ty si tady otestujeme na přítomnost těžkých kovů ve Státním Zdravotním Ústavu a pokud je vše v pořádku, necháme si poslat celou zásilku. Jakmile zásilka dorazí, opět testujeme každý druh wanů na přítomnost těžkých kovů, abychom se přesvědčili, že nedošlo k záměně. Pokud nedokážeme sehnat tyto bylinné směsi wan, teprve pak dovážíme granulát na výrobu tabletek. Proto bylinné směsi pian jsou náhradou wanů. Receptura je naprosto stejná, dávkování i koncentrace také, ale bylinky se již nevaří společně. Vím, že to má minimální vliv na účinky směsi, ale přesto se stále o tradiční bylinné směsi ve formě kuliček wan snažíme upřednostňovat.


Vitiligo
Dobrý den, můj 7 letý syn má vitiligo (bílé ohraničené skvrny na částech těla). Můžete mi poradit jak posupovat, pokud bychom chtěli zkusit léčbu pomocí Vašich produktů. Na jakého odborníka, který by syna vyšetřil se máme obrátit? Případně jaké produkty bez vyšetření máme používat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, u vitiliga platí, že čím dříve se začne s léčbou, tím lepší prognóza, ale rozhodně to není jednoduché. Optimálně kombinace užívání bylin a doma pravidelné moxování. V případě, když se obrátíte na naši kliniku (www.tcmclinic.cz), bude nejlepší zavolat na recepci a domluvit si vyhovující termín návštěvy. Po vstupním vyšetření (trvá cca hodinu, hodně se ptáme, diagnostika z jazyka a pulzu) vám terapeut již řekne konkrétní možnosti.


Menierova choroba
Dobrý den,prosím lze vyléčit Menierova choroba,konkrétně zbavit se závratí a hučením v uchu? Moc děkuji

Dobrý den, je vždy těžké položit rovnítko mezi diagnózu západní medicíny (např. Menier) a obrazem nerovnováhy tak, jak to vidí medicína čínská. Proto hodně závisí na výsledku vstupního vyšetření (trvá cca hodinu, hodně se ptáme, diagnostika z jazyka a pulzu), které zmapuje stav celého organizmu, a na základě kterého terapeut stanoví strategii léčby. Obecně lze říci, že ano, že čínská medicína si umí poradit s Menierem, ale prakticky hodně závisí na obrazu nerovnováhy, který se během diagnostiky objeví. Některé obrazy jsou léčitelné (bylinami, akupunkturou), jiné velmi obtížně.


předávkování bylinkami
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné předávkovat se namíchanými bylinami (terapeutem), které se berou bez přestavky a cítím se po nich velmi zle. Stoupl krevní tlak, bolesti hlavy, svědění celého těla. Děkuji za odpověď

Dobrý den, předávkovat se lze čímkoliv, když se přežene doporučená gramáž na den, i klidně potravinami. S odpovídající gramáží se bylinky mohou brát klidně i roky. Jestliže Vám bylo s bylinkami lépe a nyní je hůře, napadají mne dvě hlavní možnosti:

- objevil se nějaký nový motiv, který je potřeba do léčby zahrnout (změna počasí, stravy, více stresu, atp.)

- obraz nerovnováhy organizmu se posunul někam dále a směs je potřeba podle toho aktualizovat (odkryla se další vrstva)

Každopádně by bylo dobré poradit se se svým terapeutem, aby tuto novou skutečnost do léčby zahrnul/la.


vyléčení dny - hyperurikemie
Dobrý den,zajímal by mě Váš názor na možnost/nemožnost kompletního vyléčení dny (hyperurikemie). Tím mám na mysli eventuální možnost žít zase někdy jako úplně normální člověk. Děkuji předem za odpověď

Dobrý den, jelikož se čínská medicína dívá na lidský organizmus z úplně jiného úhlu pohledu, má i odlišný názor na to co je léčitelné a co ne. I zvýšené množství kyseliny močové v krvi je následek a ne příčina. Skutečná příčina je nějaký odraz nerovnováhy v organizmu a když ten se napraví, není důvodu proč by se množství kyseliny močové opět nesnížilo. Přesněji by vám ovšem řekl terapeut čínské medicíny po vstupním vyšetření. Léčba by pravděpodobně probíhala ve dvou krocích. Nejdříve odstranění nežádoucích bolestí, zarudnutí a otoku kloubu a poté odstranění původní příčiny a návrat organizmu k rovnováze.


Dávkování dvou bylinných směsí.
Dobrý den.Dnes mi přišli bylinné směsi.Někde jsem se dočetla používání Xiao Yao Wan + Gui Pi Pian dohromady,nejsem si jistá.Mohu používat součastně,nebo pauzy s jakým odstupem.Děkuji

Dobrý den, obě směsi lze užívat dohromady bez jakýchkoliv omezení.


Klimakterické potíže
Dobrý den, nedávno jsem začala používat přípravek Sedmero důvěrníků v naději, že mi pomůže se zmírněním klimakterických potíží. Pravda je, že účinek se projevil nečekaně rychle, návaly ustoupily, resp. se výrazně eliminovaly (alespoň chci věřit, že je to v důsledku bylinné léčby a ne pouze projev občasné hormonální nestability). Pokud za to opravdu "mohou" důvěrníci, pak jsem neskutečně ráda, že tento přípravek existuje a děkuji za něj. Ráda bych se zeptala, jaká jsou doporučení ohledně dlouhodobého užívání. Nehrozí nějaké riziko?

Dobrý den, děkujeme za pozitivní zprávu. Bylinky, ve směsi obsažené, nemají žádné vedlejší účinky a lze je brát dlouhodobě.


You Gui Wan
Je možné se předávkovat You Gui Wan ? A jak se projevuje?

Dobrý den,

ano, lze se "předávkovat". You Gui Wan doplňuje Yang do organizmu. V okamžiku, kdy je již organizmus dostatečně doplněn nebo se směs bere když není Yang v deficitu, necítíme se dobře. Mohou se objevovat pocity horkosti, pálení očí, nadměrné pocení, bolesti hlavy, či např. nespavost a pocit vnitřního napětí.


Hypercholesterolémie
Dobrý večer. Prosím o sdělení, zda existuje v TČM produkt, který by léčil geneticky podmíněnou hypercholesterolémii. Již 3 roky bojuji s vysokým cholesterolem dietou a cvičením a za tu dobu mi stoupla hladina z 7,55 na 9,35 a podle lékaře mi nic, než statiny nepomohou. Děkuji předem za radu.

Dobrý den, tím, že se čínská medicína dívá na organizmus z úplně jiného úhlu pohledu, lze řešit i zdánlivě neřešitelné. Jeden z důvodů, proč je čínská medicína stále úspěšná, a to po dobu několika tisíc let, je fakt, že ke každému přistupuje individuálně. Proto, na místo doporučení nějakého zázračného produktu, bych spíše doporučil optimální, cestu, tj. navštívit některého terapeuta čínské medicíny, absolvovat vstupní vyšetření, na základě kterého terapeut stanoví obraz nerovnováhy v organizmu a navrhne léčbu ušitou na míru přímo pro vás. Protože důvodů pro vyšší hladinu cholesterolu může být několik.


bolestivost prsou
Dobrý den, je mi čtyřicet a v podstatě s krátkými přestávkami mi od mládí trápí bolestivost prsou. Mám zavedeno nitroděložní tělísko s progesteronem. Menstruaci tedy už 7 let nemám. Ale ovulační cyklus mám. Je možné mi doporučit něco z čínské medicíny. Děkuji.

Dobrý den,
když má žena v rámci PMS pnutí v prsou, může za to (akupunkturní) dráha jater, které je před menstruací přeplněná a vede právě přes prsa. Jestliže je pnutí prsou dlohodobě, znamená to, že je dráha přeplněná stále. Do jaké míry to může být ovlivněno tělískem či antikoncepcí se můžeme jen dohadovat. Ideální postup by byl navštívit terapeuta čínské medicíny, absolvovat vstupní vyšetření, které zmapuje celý organizmus, a na základě kterého terapeut stanoví vlastní léčbu.


Lichen Planus
Prosím, máte nějaké pozitivní zkušenosti s výskytem kožního onemocnění lichen planus v dutině ústní? Jedná se o poruchu autoimunitního systému.Již mě to trápí 1 rok a je to stále stejné. Díky

Dobrý den, s kožními problémy se setkáváme poměrně často, i pacient s Lichen Planus v orální dutině se čas od času vyskytne (není jich příliš). Léčba není jednoduchá, protože se jedná o chronické onemocnění. Většinou spočívá v užívání bylin a trvá řádově měsíce. Tolik obecně. Hodně závisí na výsledku vstupního vyšetření - trvá cca hodinu, hodně se ptáme, diagnostika z jazyka a pulzu - na základě kterého terapeut stanoví vlastní léčbu.


Píštěl
Už 4 roky mám na hýždi píštěl. Po chirurgickém zákroku se vrací. Můžete mi pomoct? Děkuji za odpověď. Děkuji

Dobrý den, léčba není jednoduchá. Spočívá v užívání bylinné směsi a zároveň pravidelné docházení na kliniku, kde se 1x týdně provádí výplach píštěle bylinným roztokem. Léčba trvá řádově měsíce.


Rýma
Prosím o informaci, zda mi můžete pomoci v léčení rýmy. Trpím virózami, které asi přecházejí v bakteriální infekce, často se léčím antibiotiky. Nyní se nemůžu zbavit zahlenění, místo mluvení huhňám, nemůžu vysmrkat hleny, brala jsem mukolytika, ale nepomáhá to. Můžete mi, prosím, poradit?

Dobrý den,
pravděpodobně v sobě máte nadbytek horkosti (tj.patogenní horkost, s kterou člověk může mít zároveň i studené ruce), která vysušuje tělesné tekutiny v dutinách, ty se zahušťují a stává se z nich hlen. Jinak se stav dá popsat také jako skrytý patogen, který se nepodařilo přeléčit a za vhodných podmínek o sobě dá vědět. Ale bylo by potřeba vás přesněji diagnostikovat, aby léčba byla cílená (u tohoto stavu si netroufnu poradit bylinky na základě několika řádek). Proto bych doporučil navštívit terapeuta čínské medicíny a s ním se poradit.
Hezký den!


Alopecie areata
trpím alopecii areata,asi rok a půl, ve velkém rozsahu. Vlasy na postižených oblastech vypadnou, pak místo zůstane po nějakou dobu trochu citlivé a holé, a narostou pak světlé jemné vlasy- chmýří, takřka neviditelné, jako u novorozence. postižené oblasti se střídají. V době, kdy toto propuklo, jsem prožívala silné stresové období, a vynechala mi menstruace cca na půl roku.- Je mi 43 let a propuknutí potíží se datuje od několika dní, kdy mě přítel napadl , použil na mě kapsaicinový obraný sprej , který zasáhl pokožku hlavy ve velkém množství. K umytí vlasů jsem se dostala až po výpovědi na PČR, vyšetřeních v nemocnici atd... čili asi po osmi hodinách . vypadávání vlasů jsem zpozorovala do tří dnů. Máte již nějakou zkušenost s tímto problémem,podařilo se Vám podobně nastartovaný problém odstranit, nebo zmírnit?

Dobrý den,
s případy alopecia areata se v naší praxi setkáváme, ale není vždy možné položit rovnítko mezi diagnózu západní medicíny a obraz nerovnováhy tak, jak to vidí medicína čínská. Podle ní rozeznáváme 4 základní příčiny, které vedou k alopecii areata je potřeba určit, který konkrétní případ je ten váš. To zjistí terapeut během vstupního vyšetření a následně nechá připravit bylinnou směs ušitou vám na míru. Počítejte s tím, že léčba by trvala minimálně 3 měsíce.


Osteoporóza
Dobrý deň, poprosila by som Vás o radu ohľadom osteoporozy. Som v menopauze a mám 59 rokov. Hľadám organický kvalitný vápnik. Užívala som organický vápnik z firmy TIENS z TCM, ale nebola som s ním spokojná. Bol presladený a nespozorovala som zlepšenie zdravotného stavu po dlhšom užívaní. Poprosila by som Vás o doporučenie z TČM kvalitný vápnik spolu s magneziom a s vit.D. Ďakujem

Dobrý den,
v tomto vám asi neporadím, tedy ve smyslu vhodného vápníku. Podle čínské medicíny jsou za kvalitou kostí a kostní dřeně zodpovědné ledviny, tudíž v čínské zdravovědě se osteoporóza léčí výživou a harmonizací ledvin. A jde to poměrně dobře. S doporučených bylinných směsí např. Pilulka šesti chutí (Liu Wei Di Huang Wan), č.181. Ideálně se poradit s některým terapeutem čínské medicíny.


Stagnace Qi dráhy jater
Dobrý den, jaká bylinka je na stagnaci qi dráhy jater?

Dobrý den,
velmi specifický a krátký dotaz. Těch bylinek je několik, např. nejznámější je Chai Hu (Prorostlík čínský).


Streptokok v pochvě
Dobrý den, je mi 17 let a už rok trpím přemnoženým streptokokem v pochvě. Měla jsem už několik antibiotik, ale zlepšilo se to max. do další menstruace. Jsem diabetička, takže o to složitější je se streptokoka zbavit. Cukrovku mám srovnanou, výsledky mám vždycky dobré. Na úpravu mikroflóry jsem si několik měsíců zaváděla Fermalac Vaginal. Nic jiného než o několik tisíc lehčí peněženku mi to ale nedalo. Proto vás prosím o doporučení nějakého preparátu, který by mi mohl od těchto potíží pomoci. Ještě dodám, že partnera přeléčit není třeba, žádný momentálně není. Děkuji

Dobrý den,
bohužel, není jednoduché vám na základě takto kusých informací doporučit některý přípravek. V čínské medicíně je důležité zjistit všechny podrobnosti a klíčové příznaky týkající se problému. Streptokok v pochvě není příčina vašich problémů, ale pouze následek nějaké nerovnováhy v organizmu. A abych mohl něco doporučit, musel bych vědět víc (jestli je/není výtok, když ano, jestli je svědivý, pálivý, zbarvený, atd….). Proto bych doporučil navštívit některého terapeuta čínské medicíny a s ním se poradit o léčbě konkrétně pro vás. Právě proto abyste nevyhodila další peníze za něco, co možná nezabere, protože nemám dostatek dalších informací.


Menstruace - bolesti
Prosim ake bylinne zmesy mozu pomoct pri tazkostiach s bolestami pred a pocas menstruacie a tiez ake su príznaky poruchy sleziny

Dobrý den,
bolesti před a během menstruace ukazují na blokády v podbříšku (nejčastěji zapříčiněné stresem a emoční zátěží), kromě bolesti bývá průvodním příznakem ještě PMS a sraženiny v menstruační krvi. Tyto blokády je vhodné rozpustit, čímž se odstraní bolestivost. Na to se používají bylinné směsi jako např. Ge Xia Zhu Yu Tang či Shao Fu Zhu Yu Tang, nasazené podle vaší konstituce a aktuálního stavu organizmu, ale to by vám nejlépe poradil terapeut čínské medicíny.
Příznaky oslabené sleziny (v čínské medicíně se za pojmem slezina skrývá celý trávicí trakt) jsou např. únava po jídle, trávicí problémy, kašovitá stolice, nadměrná chuť na sladké či zatočení hlavy po postavení se.


Nespavost
Dobrý den, již 4 roky trpím nespavostí, která se nyní zhoršuje. Spím 2 hod, trpím tísní a bojím se ulehnout. V noci se potím, přes den jsem chvílemi unavená tak, že cítím každý kousek těla a večer se situace opakuje ne a ne usnout. Myslíte, že se mi dá pomoci? Děkuji.

Dobrý den,
jistě se pomoci dá, jen je třeba najít a přesně diagnostikovat příčinu. Hraje roli, jestli hned večer nemůžete usnout a potom již spíte, nebo usnete a budíte se, nebo obojí. Příčin je několik, a pokud se netrefí ta správná, nebude to fungovat. Proto bych doporučil navštívit některého terapeuta čínské medicíny, absolvovat vstupní vyšetření, na základě kterého se najde obraz nerovnováhy v organizmu a následná léčba. Mohl bych sice vybrat několik hotových směsí, a ty vám doporučit, ale byl by to výstřel do tmy.


Bércový vřed
Dobrý den, mám zahojený bércový vřed. Kůže je v tom místě suchá, citlivá, přijde mi jak spálená. Bojím se, aby se mi znovu neotevřela. Můžete mi prosím poradit nějaké mazání, mast, nebo byliny. Děkuji.

Dobrý den.
Optimální cesta by byla navštívit některého terapeuta TČM a s ním se poradit, protože je několik čínských bylin, které podporují hojení bércových vředů (Ru Xiang, Mo Yao, Huang Qi, Mu Li,…) a terapeut by je pro vás mohl objednat. Z hotových výrobků by možná pomohl P205 JIN GUDIE SHANG WAN, který některé zmíněné bylinky obsahuje.


nosní mandle
Dobrý den, dcera 4 roky, již delší dobu trpí na časté zelené rýmy. Má alergie. V nose po výtěru zjištěn Streptoccocus Pneumonia a nelze přeléčit. Tudíž nám hrozí trhání nosní mandle, která je zvětšená a brání snadnému dýchání. Dcera dýchá většinou pusou. I tlak v uších je špatný. Co byste mi prosím doporučili, aby zmizel streptokok a zároveň se mandle zlepšila a nevracely se ty infekční rýmy? Moc děkuji Toušová

Dobrý den,
streptokok v nose je následek nerovnováhy, která umožnila, že se tam objevil, není to příčina problému. U dcerky se pravděpodobně jedná o tzv. „skrytý patogen“, který se nachází v dýchacích cestách, nepodařilo se ho náležitě odstranit, a proto se to stále vrací. Doporučil bych navštívit některého terapeuta čínské medicíny a s ním se domluvit na léčbě. U takto malého děcka by se jednalo o užívání bylinek v nějaké vhodné formě.


překyselení
dobrý den, prosím vás co by mi pomohlo na překyselení organismu? největším problémem nyní jsou plísně, konkrétně v koutcích úst, neustálé pálení žáhy. uvažovala jsem o užívání reishi, ale nejsem si jistá v jaké formě, děkuji za radu

Dobrý den,
čínská medicína se na organizmus dívá z úplně odlišného úhlu pohledu, než medicína západní. Za tzv. překyselením (vč. koutků, pálení žáhy, atd.) je nerovnováha organizmu, která následně umožní rozmnožení plísní apod. Ve vašem případě to pravděpodobně bude nadměrná horkost v dráze žaludku. Plíseň tedy není příčina, ale až následek. Optimální by bylo navštívit některého terapeuta čínské medicíny a s ním se domluvit na léčbě, příp., myslím si, by mohl pomoci bylinný přípravek 015 Obnova spálené země (Zuo Jin Wan), který můžete získat např. v našem e-shopu  http://eshop.tcmbohemia.cz/z2148-zuo-jin-pian.


Problém s očními víčky
Dobrý den,mám problém s očními víčky.Jejich kraje jsou červené a na radu pí.doktorky je čistím je Blephasolem.Problém prakticky přetrvává s menšími přestávkami stále.K tomu se někdy přidává zánět v očích.Je možné u vás můj problém léčit a vyléčit?Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
dle čínské medicíny jsou oči v úzkém stavu s játry. Z toho plyne, že vámi popsaný problém by terapeut čínské medicíny řešil např. některou směsí (či akupunkturní sestavou), která by ošetřila játra. Proto bych doporučil navštívit některého terapeuta čínské medicíny a s ním se poradil. S prodávaných produktů by mohl „sedět“ 014 Hořcový elixír, ale na míru připravená směs terapeutem TČM je mnohem účinnější.


Ulcerózni kolitida
Dobrý den, již třetím rokem se trápím se střevními problémy. Před 3 roky jsem měla 3 týdny střevní problémy které z ničeho nic ustopily stějně jako se objevily . Minulý rok jsem měla diagnostikovaný zánět tlustého střeva, který byl léčen několik měsíců antibiotiky. Po asi půl roce jsem se dostala opět do nemocnice a bohužel mi oznámily že zánět se zhoršil na ulcerozní kolitidu. Chtěla jsem se zeptat jaký z vašich produktů by mi mohl pomoct. Slyšela jsem, že Vaše léčivo netlumí zánět, ale nemoc přímo léčí a vyléčí. Je to pravda ?

Dobrý den,
nejde položit rovnítko mezi diagnózu západní medicíny (ulcerózní kolitida) a obraz nerovnováhy tak, jak to vidí medicína čínská. Ať již ulcer.kolitida či crohnova nemoc, obě spadají do obrazu nerovnováhy (slovy čínské medicíny), kdy kombinace „nadměrné vlhkosti v těle a horkosti“ klesla do spodní části trupu, konkrétně tlustého střeva a tam brání běžnému chování organizmu. Léčba potom zahrnuje dva důležité kroky: 1. Odstranit vlhkou horkost z oblasti tlustého střeva a 2.odstranit příčinu, která horkost a vlhkost v organizmu způsobila. Akupunkturou či bylinami. Ale rozhodně bych doporučil navštívit některého terapeuta čínské medicíny a s ním se poradil. Z produktů, které se dají přímo koupit, lze doporučit 018 Čtvero spěšných pomocníků (Bai Tou Weng Wan) k řešení kroku 1, ale na míru ušitá směs připravená terapeutem je mnohem silnější.


Kožní obtíže
Dobrý den,prosím o radu při kožních obtížích: cca 15 měsíců se mi zhoršuje stav kůže na pravé patě - začala se olupovat, později se problém rozšířil i na celé chodidlo a posléze i na dlaně obou rukou. Nebolí, nesvědí, jen při popraskání bolí. Léčba v kožní ambulanci zatím nepomáhá (Lipobase),zkouším dubovou mast a Cytosan tbl., zatím bez úspěchu. Nikdy jsem neměla potíže s kůží, až nyní v 58 letech. Děkuji za radu.

Dobrý den,
u kožních problémů platí v čínské medicíně, že je potřeba poškození pokožky vidět. Protože to jak vypadají šupiny, jestli postižené místo mokvá, je nebo není zarudlé, jestli se dělají prasklinky, co to zhoršuje či zlepšuje, atd.má pro diagnostiku obrovský význam. Omlouvám se, ale takto opravdu nedokážu odpovědět tak, aby vám to pomohlo. Nejlepší by bylo navštívit některého terapeuta čínské medicíny a s ním se poradit. Bylinná léčba, která se většinou při kožních problémech aplikuje, je potom ušitá na míru dle výsledku vyšetření. Proto si na základě několikařádkového popisu netroufnu cokoliv doporučit, ne že bych nechtěl, ale protože by rada byla pouhým výstřelem naslepo.


Časté opary
Dobrý den, má dcera trpí častými opary, které zasahují od nosní dírky včetně horního rtu. Tímto problémem trpí roky. Poslední měsíc začala pracovat na směny (i noční směny)a problém se opakovaně vyskytuje. prosím o radu, jak lze věc řešit. Děkuji.

Dobrý den,
s největší pravděpodobností se jedná o patogenní horko a vlhko v dráze žaludku, která těmito místy prochází. Optimální by bylo navštívit některého terapeuta čínské medicíny a s ním se domluvit na strategii léčby (byliny, akupunktura,…). Z produktů dostupných na E-shopu TCM Bohemia by mohly pomoci směsi 002 či 014, příp. jejich kombinace. Terapeut by po vstupním vyšetření dokázal léčbu přesně zacílit.


Zvětšená nosní mandle
Dobrý den, mám od vás zakoupené a dcera už je užívá Reishi a Cordyceps. Dceři je 6 let, časté zahlenění, zvětšená nosní mandle, opakované rýmy, záněty nosních dutin. Reishi a Cordyceps jí dávám permanentně (preventivně) od prázdnin. To znamená i v době, kdy se obtíže s nachlazením ještě nevyskytovaly. Přiobjednala jsem i produkt 007 (Vyvanutí dračí jeskyně). A to se chci právě zeptat, zdali i tento produkt mám dávat spolu s Reishi a Cordyceps preventivně, anebo jen když je nachlazená a má hustou rýmu? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den, dcerka bude pravděpodobně typově "do horka", kdy stačí, že z vnějšku něco zafouká a rychle se rozhoří nemoc horkého typu (což je např. hustá rýma a zánět dutin). V takovém případě bych Cordyceps nedával dlouhodobě, protože je sám o sobě povahy teplé, a určitě ne v době, kdy je nemocná. Spíše by dávalo smysl celý terén teplotně vyrovnat. V tom okamžiku bych skombinoval 007 a např. 013 (v případě akutního napadení). Ale těžko radit něco, když pacienta nevidím, je to takový výstřel do tmy. Optimální by bylo navštívit některého terapeuta čínské medicíny a s ním se poradit.


Ekzém, puchýřky
dobrý den, již půl roku mám na pravé straně rtu, od koutku červený flek s puchýřky a lišejem. Pomáhá sluníčko. Nic na to neberu. Máte nějakou radu - má čínská medícína na kožní problém vysvětlení? Pomůže nějaká mastička? děkuji.

Dobrý den,
s kožními problémy se setkáváme v denní praxi často, protože pro ně čínská medicína má vysvětlení. Léčba ale není o mastičkách, projev na kůži je jen následek něčeho, co se skrývá někde hlouběji. A právě kořen problému je to, co musíme oslovit. Jak? Nejlépe bylinami. Doporučuji se obrátit na některého terapeuta čínské medicíny.


Chrápání
Dobry den, ráda bych se zeptala, zda je možné vyléčit chrápání akupunkturou u člověka, který dříve neměl s chrápáním problém. Děkuji.

Dobrý den,
Ano. Od chrápání lze pomoci, a to akupunkturou či v kombinaci s bylinkami. Čím kratší doba, od které chrápání začalo, tím lépe.


Časté záněty dásní u dítěte
Dobrý den,5-ti leté dítě má již potřetí v krátké době zánět na dásni, váček u zubu. Někdy dásně při čištění mírně krvácí. Občas si stěžuje na bolesti bříška, bez zjevné příčiny, vždy trvají jen krátce, pomůže napití studené vody nebo odpočinek. Před cca rokem a půl proběhla mononukleoza s poměrně komplikovaným průběhem. Přijde mi, jako by od té doby přetrvávalo horko v žaludku, které se dietou bohužel nedaří příliš zmírnit. Myslíte, že bychom mohli vyzkoušet směs P015 Zuo Jin Pian, nebo se raději přijít poradit na kliniku?

Dobrý den,
myslím, že jste obraz nerovnováhy trefila přesně, pravděpodobně se jedná o horko v žaludku. Zkuste zmíněnou 015 a teprve, když by to nepomohlo, stavte se u nás.


Ulcerózní kolitida
Dobrý den, nabízíte nějáký přípravek z čínské medicíny na ulcerózní koliidu? Děkuji

Dobrý den,
ano, na ulcerózní kolitidu (ale i na Crohna) lze použít směs 018 Čtvero spěšných pomocníků. Ale jelikož nevím, v jakém stádiu se nemoc nachází, spíš bych doporučil navštívit některého terapeuta čínské medicíny a s ním se poradil, protože potom lze „ušít“ bylinnou směs přímo na tělo a to ve formě odvarů, které jsou silnější.


Reflux
dobrý den, trpím problemem reflux a jsem po operaci,která se nepovedla a potíže se ještě zhoršily. Opravdu nevím co dál dělat a tak jste asi mojí poslední nadějí. Prosím Vás jak mam postupovat dál. Děkuji za odpověd.

Dobrý den,
s problémem refluxu se setkáváme poměrně často a je řešitelný čínskou medicínou. Nejčastěji bylinami příp. akupunkturou. Přesněji by vám řekl terapeut po vstupním vyšetření. To trvá cca hodinu a pomáhá terapeutovi si vytvořit představu o obrazu nerovnováhy v organizmu pacienta.


Zahlenění
Dobrý deň.Chcela by som sa poradiť, môj 1,5ročný syn má už 3 týždne nádchu,zo začiatku zelené hlieny z nosa,teraz-po 2 týždňoch už do žlta až číre.V noci mu výrazne zateká,má silný prieduškový kašeľ,bez teploty.Je nepokojný a unavený.Má aj lišaj pod noštekom.Dávala som mu mukolytiká,mišpulníkový sirup, kvapky aj ATB do nosa,pridala antihistaminiká,ale nie je to stále v poriadku,ťažko odkašlivaiava.Môžete mi niečo poradiť,prípadne aj preventívne do budúcnosti.Ďakujem pekne.

Dobrý den,
obtížně se zde radí, potřeboval bych více informací. Ideální by bylo navštívit některého terapeuta čínské medicíny, aby se na něj podíval (vč.jazyka a pulzu). Jestliže je hustší zabarvená rýma, zůstává tam patogen horké povahy. Hodně závisí jestli je kašel suchý, nebo produktivní. V případě obtížného odkašlávání hlenů je vhodná Vůně borovicového háje (031). U malého dítěte, které by nespolklo bylinné kuličky, je lze rozpustit ve vodě a rozmačkat. Pokračujte s Mišpulníkem.


Migréna
Dobrý den, užívám váš produkt Hořec na migrénu. Chtěla jsem se zeptat, zda jej mám užívat stále preventivně 4-4-4 nebo nasadit v případě, když se migréna objeví? děkuji

Dobrý den, při rozjeté migréně, se obávám, že Hořcový elixír nepomůže. Možná, když by se to chytilo skutečně na začátku. Takže užívat spíše preventivně, ale zejména se zaměřit na příčinu, která bolest hlavy spouští. Podle příznaků popřemýšlejte, jestli by vám nesedělo Vzedmutí jarního větru (112).


horkost
Již několik dní mám horké čelo a v očích horkost ale teplota není i když mám vys.tlak občas je kolísavý ale není to při tom tlaku. Také mám studené ruce, doktor neví proč se to děje. děkuji

Dobrý den,
tím, že se čínská medicína dívá na organizmus z úplně jiného úhlu pohledu, dokáže vysvětlit i zdánlivě nevysvětlitelné. Je celkem běžné, že některou část těla máme teplou a zároveň jinou chladnou. Např. při trémě, kdy se potíme a ruce jsou ledové. Nicméně ve vašem případě to spíš vypadá na vnější napadení nějakou škodlivinou horké povahy (slovy čínské medicíny), pocit horkosti může přetrvávat a horečka nemusí být. Další příčinou může být nerovnováha v organizmu, kdy horní část těla je teplá a dolní zachlazená. Ale přesněji bych vám mohl říct teprve v okamžiku, kdybych viděl váš jazyk a pulz.


Revmatoidní artritida
Dobry den, měla bych dotaz. Rok a půl se léčím s revmatoidní artritidou. Beru medrol, trexan a nimesil na bolest. Můj zdravotní stav se moc nelepší. Chtěla bych od Vás poradit. Co by jste mi doporučili z vašich produktů. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
optimální cesta je přijít buď k nám na TCM Clinic do Prahy na vyšetření, nebo navštívit jiného terapeuta čínské medicíny a s ním se poradit. Obávám se, že několikaletou RA nezvládnou bylinné směsi standardní řady. Na začátku je potřeba absolvovat vstupní vyšetření (trvá ca hodinu, hodně se ptáme, diagnoza z jazyka a pulzu), na základě kterého terapeut stanoví optimální léčbu ušitou „na míru“ pacienta. Pravděpodobně by se jednalo o bylinnou terapii, ale formou odvarů z bylin, které jsou několikanásobně silnější.


deprese
Dobrý den, chci se zeptat na možnosti řešení depresí pomocí Vašich způsobů léčby. Trpím jimi už řadu let, beru pravidelně antidepresiva, ale moc ted nepomahaji. Jsem stale netecny, bez pocitu bez chuti mluvit s lidmi. Existuje nejake reseni? resp mate zkusenosti s tomto druhem onemocneni? dekuji

Dobrý den,
s depresemi se setkáváme poměrně často. Tím, že čínská medicína se dívá na organizmus z úplně odlišného úhlu pohledu, často dokáže pomoci i se stavy zdánlivě neřešitelnými. S depresemi (vlastně s jakýmkoliv zdravotním problémem) je to tak, že je důležité stav co nejpřesněji diagnostikovat, protože za pojmem „deprese“ nacházíme v čínské medicíně několik možných příčin, nebo-li obrazů nerovnováhy. Čím přesněji dokážeme hlavní obraz najít, tím přesnější a účinnější je léčba. Proto významně závisí na výsledku vstupního vyšetření (trvá cca hodinu, hodně se ptáme, diagnostika z jazyka a pulzu), na základě kterého terapeut stanoví právě ten hlavní obraz nerovnováhy a následně strategii léčby. Léčba zahrnuje užívání bylin, akupunkturu i úpravu stravy.


Vyčerpání, únava
Dobrý den, již asi 6 týdnů mám veliké problémy. Cítím se stále vyčerpaná, slabá a unavená. Avšak né, jako když jsem nemocná. Znemožňuje mi to normálně fungovat a navštěvovat školu. Mám silný žlutý povlak na jazyku s velkými zarudlými fleky, na špičce jazyka mám nateklý zarudlý flek, který je vždy ohraničený takovými bílými čárkami. Byla jsem hospitalizovaná i v nemocnice, kde udělali veškerý vyšetření včetně RTG plic a UZ břicha + odběry krve,.. Na nic nepřišli a poslali mě na psychologii s tím, že nechci docházet do školy. Po vyčerpávajících dnech doma a v nemocnici jsem se rozhodla pro jinou cestu. Začala jsem navštěvovat čínskou medicínu, podstupovat akupunktury, a brát tabletky právě od vás na doporučení terapeutky. Je to zatím jenom týden, necítím na sobě zatím žádné změny, ale doufám, že brzo se vše v lepší obrátí a tak moje poslední jediná možnost čínská medicína mi pomůže.

Dobrý den,
tím, že čínská medicína řeší zejména příčinu problému, ne jenom následky, tak se zlepšení neprojevuje ze dne na den. Vydržte, řiďte se instrukcemi terapeutky a sama uvidíte jak na léčbu budete reagovat.


Klimakterium
Prosim info o moznostech cinske mediciny při klimakterických potizich. Dekuji

Dobrý den,
závisí na konkrétních potížích. Slovo „zdraví“ znamená v čínské medicíně „rovnováha, harmonie“ a v během klimakteria je tato rovnováha porušena. Potíže, které s tím mohou být spojeny, vyjadřují nakolik, a jak rychle, se organizmus s hormonální změnou dokáže vypořádat. Jelikož čínská medicína je o „rovnováze“, léčba spočívá v pomoci organizmu se opět do rovnováhy dostat, jak? Nejčastěji pomocí bylinek, akupunkturou a úpravou stravy.


Houba Fusarium v těle
Dobrý den, může prosím pomoci čínská medicína na zjištěnou přítomnost houby Fusarium v těle? Děkuji

Dobrý den,
čínský pohled na přítomnost či přemnožení něčeho nežádoucího v organizmu je trochu odlišný. Když se v organizmu objeví něco, co tam nepatří (kandida, plísně, či streptokok, atd.), nebo čeho je příliš, znamená to, že organizmus je oslaben natolik že něco takového vůbec „dovolil“. Cesta čínské medicíny je posílit organizmus, aby se o sebe dokázal postarat (a věřte, že to umí, když mu dáme příležitost), to znamená posílit a vyladit. Když se zbavíte houby, odstraníte „následek“ ne „příčinu“. Raději bych doporučil vyladit organizmus. Jak? Byliny, akupunktura, úprava stravy, cvičení.


Výhřez dělohy
Dá se prosím dosáhnout zlepšení výhřezu dělohy v pokročilém stádiu bez operace?

Dobrý den,
opravdu závisí jak moc pokročilé stadium výhřezu dělohy to je, z pohledu čínské medicíny se jedná o oslabení jednoho z hlavních orgánů v organizmu  - sleziny. V čínské medicíně ale slezina zahrnuje celý trávicí trakt a jedna z jejich hlavních funkcí je „držet orgány na svém místě“. Je-li oslabena, nedaří se jí to a mohou z toho být poklesy/propady různých orgánů. Léčba obnáší silné posílení sleziny (bylinkami či akupunkturou, vč. úpravy stravování) tak, aby se starala o to, co má. Přesněji by vám řekl terapeut po vstupním vyšetření.


Lymfatický systém
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jak účinně dát do souladu a správně funkce lymfatický systém? Děkuji.

Dobrý den,
Je vždy obtížné položit rovnítko mezi diagnózu západní medicíny a obrazem nerovnováhy v organizmu tak, jak to vidí medicína čínská. To, co vy popisujte jako nesprávná funkce lymfatického systému, je v čínské medicíně ovlivněno zejména orgány, které mají „cesty vody“ na starost (ledviny, plíce,…). Bylo by vhodné absolvovat vstupní vyšetření, které zmapuje stav celého organizmu a zejména vše kolem vašich klíčových příznaků, stanoví obraz nerovnováhy a následnou léčbu. V čínské medicíně se snažíme vždy oslovit zejména „kořen“ problému (většinou zodpovědné orgány), což nejen zlepší stav, ale zabrání možné recidivě.


Šumění v uchu
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda mi můžete pomoci se šuměním v uchu. Dva roky zpět jsem prodělal zánět vnitřního ucha a stále mi v něm šumí a píská. Doktor mi řekl, že to může trvat několik let, než to odezní a nebo taky vůbec. Proto hledám nějakou "alternativu". Děkuji

Dobrý den,
tinitus v uchu je ošemetná záležitost i v čínské medicíně. Existují tři hlavní příčiny, proč se tinitus objevuje. Dvě lze vyléčit poměrně dobře, třetí jde velmi špatně. Domnívám se, že ve vašem případě se jedná o „blokádu“ v následku zánětu středouší (to spadá do kategorie prvních dvou příčin) a že by to mělo jít. Přesněji by vám byl schopen terapeut říct po vstupním vyšetření.


Zadní rýma
Pomůže čínská medicína i na zadní rýmu?

Dobrý den,
ano, s pomocí bylin či akupunktury lze pomoci se zadní rýmou. Nicméně, léčba by se měla skládat ze dvou kroků.
První: zbavit se patogenu, který zadní rýmu způsobuje.
Druhý: posílit imunitu, aby se to již nevracelo.


Chronická bolest zad
Dobrý den, po zaléčeném výhřezu ploténky se nemohu zbavit bolestí zad. Pomáhá čínská medicína i s léčbou pohybového aparátu? Máte pacienty, kterým jste byli schopni pomoci a ulevit? Slyšel jsem v televizi zejména o akupunktuře. Děkuji

Dobrý den,
čínská medicína dokáže pomoci i s problémy pohybového aparátu a právě akupunktura je v těchto případech vhodná. Dokonce si myslím, že bolesti zad jsou nejčastější příčinou (z možných problémů pohybového aparátu) návštěvy u nás. Nemám to přesně spočtené, ale každý týden se vyskytnou v průměru tak 3 pacienti s bolestmi zad, kteří nás navštíví a kterým pomůžeme.


CORDYCEPS MAX
Je možné podávat CORDYCEPS MAX na zvýšení imunity dětem kolem tří let věku? Pokud ano, v jakém dávkování?

Cordyceps opravdu posiluje mimo jiné i imunitu a lze jej dát i ve věku kolem 3 let. Ale jelikož posiluje jangovou polaritu ledvin, není vhodný pro osoby, které mají v sobě více horkosti. Tzn. jestliže je osoba horkokrevná, více se potí (třeba v noci), jestliže má např. ekzém, nebo jiný projev na pokožce horkého typu, červený obličej, je více cítit z úst,… tak by podání nebylo vhodné. Dávkování podle váhy, jestliže vezmeme standardní dávku 6 tablet denně na váhu 60 kg, tak poměrem při váze 10 kg by dávka byla 1 tableta denně, při váze 20 kg 2 tablety, atd…


Očkování a čínská medicína
Může čínská medicína pomoci připravit organizmus malých dětí na očkování? Jak? Případně jak zmírnit nežádoucí účinky?

Ano, a často to děláme. Necháme připravit bylinky (z kterých se uvaří čaj) a děti jej pijí tři dny před očkováním a tři dny po očkování. Tím se zmírní dopad faktu, že se do organizmu dostane "škodlivina horké povahy". Organizmus se pak s očkováním lépe vyrovnává.


Omlazení pleti
Dobrý den, měla bych zájem o omlazení pleti. Kolik je nutných akupunktur a cena?

Dobrý den,
pohled na lidské tělo očima čínské medicíny je odlišný od toho našeho západního. Projev na kůži odráží skutečný stav organizmu, který je schován uvnitř. Proto omlazovací technika (ošetření vrásek) zahrnuje jak léčbu příčiny (= vysychání organizmu), tak následků (= vrásek). Prakticky tzn. docházet na akupunkturu 1x týdně (v závislosti na množství vrásek) trvá 90 – 120 minut a stojí 1.100,-/hod. Počet sezení v průměru 6 – 8x. Vnitřní příčinu řešíme např. užíváním bylinek a úpravou stravy.


Otěhotnění
dobrý den, je možné i takto po emailu požádat o radu, popř.doporučení zakoupení bylin k otěhotnění? Snažíme se s partnerem rok, letos mi bude 40 let a ještě pořád váhám s umělým oplodněním z důvodu než.účinků. Děkuji předem za radu.

Dobrý den,
takto radit po emailu se moc nedá…. Důvodů, proč se nedaří otěhotnět, je několik a jestliže neznáme příčinu, bylo by doporučení některé bylinné směsi čistým výstřelem do tmy. S vysokou pravděpodobností bychom se netrefili. Optimální cesta je navštívit některého terapeuta čínské medicíny, podstoupit vstupní vyšetření (cca hodina, hodně se ptáme, diagnoza z jazyka a pulzu), na základě kterého terapeut stanoví odpovídající strategii léčby. Podobných případů máme na klinice čím dál tím víc a úspěšnost léčby je poměrně vysoká.


Redukce váhy
Dobry den, je mi 40 let, jsem mam pomerne vitalni a aktrivni clove, mam i rad zdrave veci. Nejim zadna extra tucna jidla, sportuji 3x tydne. Stravuji dle meho nazoru spatne. Ma vyska je 187cm a vazim 100 kg. Slysel jsem o vasem redukcnim programu, nevim jestli je to vhodne pro me, ale rad bych to konzultoval s odbornikem. Co se tyka cviceni, civicim hlavne s vlastnim telem TRX, beh, bosu a podobne. Muj problem je spis v tom, ze jim 3 denne ale vecere si davam v pozdejsich hodinach napr. 20:30. Telo asi dostava malo a kdyz dostane najist, tak se mi to uklada. Uklada se mi to hlavne do casti bricha a to me dost rozciluje :-). Proto bych si tim rad neco udelal. Vseobecne bych rad ostranil tuk z tela, byl bych rad kdyby mi zustala svalova hmota. Jde to pomoci vasi metody resit? Dekuji za odpoved

Dobrý den,
redukční program  běží u nás na klinice již přes deset let a i to je důkazem, že funguje dobře a máme s ním výborné zkušenosti. Nicméně je dobré program chápat jako začátek změny životního stylu, protože např. večeře v pozdějších hodinách opravdu není nic zdravého a organizmu neprospívá.
Doporučil bych se domluvit s recepcí na vhodném termínu a s programem začít.


SLZOVKA a její trvanlivost
Proč má Slzovka pouze 3 měsíce trvanlivost?

Každá firma, která vyrábí produkt, je zodpovědná za jeho nezávadnost a trvanlivost. Zákonem je dáno, že výrobce si sám určuje trvanlivost daného produktu. Abychom vám mohli vyhovět, nechali jsme dlouhodobě (v pravidelných intervalech) testovat slzovku a prodloužit tak její trvanlivost. Jako příklad přikládáme jeden z výsledků testů.


Způsoby platby
Dá se u Vás platit i převodem (na fakturu)?

Je to možné, ale až po více odběrech. A také záleží na domluvě.


Nástup účinků
Po jaké době užívání nastanou pozitivní výsledky?

I to je velice individuální. Akutní potíže jako je nachlazení lze řešit opravdu velice rychle. Pokud ale potřebujete vyřešit chronické problémy, trvá to obvykle déle. Čím déle si tělo problémy střádá, tím déle trvá, než odezní.


Příprava TANG
Jak správně připravit bylinnou směs TANG?

TANG je směs sušených bylin. Vaří ráno a večer, přičemž se stejný obsah jednoho sáčku vyvaří 2x (tzv. "prvák" a "druhák"). Příprava prvního i druhého odvaru včetně vychlazení zabere asi 50 minut. Byliny se ze sáčku vysypou do nádoby z varného skla, případně do smaltovaného hrnce. Zalijí se 4 dcl čisté vody a nechají se 15 min. louhovat, aby nasákly vodou. Poté se zalitá směs prudce přivede do varu, varná nádoba je přitom odkrytá, což zabrání nadměrnému zpěnění roztoku. Po uvedení do varu se nádoba lehce přikryje, aby mohla unikat pára, a na mírném ohni se vaří 20 minut. Odvar se přecedí přes umělohmotné sítko a po vychladnutí na přijatelnou teplotu vypije. Byliny se vrátí zpět do nádoby a nechají se oschnout. Při přípravě druhého, obvykle večerního odvaru se byliny opět zalijí 4 dcl vody a celý proces vaření se opakuje. Byliny však již není nutno před varem louhovat a doba vaření se prodlužuje na 30 minut. Odvar se poté opět přecedí, roztok se po vychlazení vypije a vyvařené byliny se vyhodí. Je lhostejno, připravuje-li se první odvar ráno či večer. Při velké časové vytíženosti je rovněž možné připravit oba odvary v jedné denní době (obvykle večer), přičemž první se vypije a druhý se ponechá v termosce k další (obvykle ranní) konzumaci. Odvary se neužívají s jídlem, jinak se po promíchání s potravou snižuje jejich účinnost. Pijí se proto alespoň 15 minut před jídlem či hodinu po něm. Není-li možné vypít odvar naráz, lze jej popíjet průběžně v uvedeném odstupu od jídla v několika menších dávkách. Lze jej eventuelně dochutit medem, zapít džusem, obyčejným čajem, apod.


Objednání produktů
Kde mohu objednat produkty TCM?

Produkty tradiční čínskémedicíny si můžete objednat buď to přímo v našem eshopu, nebo telefonicky (387 314 310 a 603 169 933) a nebo mailem obchod@tcmbohemia.cz.
Objednané zboží zasíláme jako obchodní balík prostřednictvím České pošty a nebo si jej můžete vyzvednout osobně. Více informací o osobním odběru produktů se dočtete zde v kontaktech.


Cena balíčku
Kolik stojí doručení balíčku a jak dlouho trvá dodání?

Poslání balíčku na Vámi zvolenou adresu stojí 108 Kč včetně DPH. Osobní odběr zboží na našich odběrných místech je zdarma. Poslání do ciziny se odvíjí od váhy balíčku a země doručení, klienty informujeme o výši poštovného a teprve po odsouhlasení balíček odesíláme. Při objednání zboží do 11:00 hod balíček vyexpedujeme ještě v den objednání. Doba dodání by měla být 1- 2 dny, ale nedokážeme se za Českou poštu 100% zaručit. Většinou balíček dorazí druhý den.


Pobočky
Máte pobočku jen v Hluboké nad Vltavou?

Další pobočku máme ještě v Praze: TCM Clinic, Národní 11, Praha 1, v Ostravě: Mongolská 1546/2, Ostrava-Poruba a v Bratislavě: Stromová 13, Bratislava.


Bezpečnost
Jsou vaše doplňky stravy bezpečné? Testujete je např.: na plísně, škodlivé látky?

Ano, jsou. Testujeme pravidelně všechny doplňky stravy a to na těžké kovy, na plísně, pesticidy a insekticidy. Konkrétní protokoly máme uložené na našem webu, podívejte se.


Rozdíl v jednotlivých bylinných směsích
V čem se liší odvar, tang a san, granule a tablety?

TANG je směs sušených bylin, rozdělených do jednotlivých sáčků podle doby užívání.
ODVAR vzniká vařením sušených bylin tak, že smíchané bylinky se vaří najednou ve varném stroji za určitého tlaku. Vzniklá tekutina se potom zataví do jednotlivých dávek opět podle doby užívání.
SAN je směs sušených yblin v drcené formě. Tato směs se nedávkuje do jednotlivých sáčků, ale dodává se v jedné lahvičce, k níž je přiložen vzorek doporučené jedné dávky.
GRANULE je bylinná směs v granulované formě. Každou bylinku máme samostatně jako granulát a tyto jednotlivé granuláty se pak míchají podle receptu, který napíše terapeut. Dodáváme opět celkové množství v 1 lahvičce, k níž je přiložený vzorek jedné dávky.
TABLETY vznikají z granulátu. Směs sestavená z jednotlivých granulátů se pečlivě promíchá a z této směsi pak připravujeme tabletky.


Správné užívání
Je přesně dané jak vaše produkty užívat?

Ano, vše potřebné o užívání najdete na etiketě produktu, v e-shopu nebo v katalogu. Než začnete produkty TCM Bohemia užívat je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny.
harmonizace
Jerlínový čaj

Oblíbený čaj, svou chutí může připomínat kávu.

Nápoj se staletou tradicí >>
studium pěti dovedností
ŠKOLA TCM

Čtrnáctý běh studia bude
zahajovat 13.2.2020 v Praze.

TCM INSTITUT >>
bezlepková obilovina
Slzovka

Divoká tráva, podobná ječmenu, s čistícím účinkem pro det...

Jedna z nejdéle pěstovaných obilovin >>
TCM BOHEMIA s.r.o.
Hluboká nad Vltavou
IČ: 037 90 037
DIČ: CZ 037 90 037

M: 603 169 933

E: info@tcmbohemia.cz
E: obchod@tcmbohemia.cz
RYCHLÝ DOTAZ
E-mail

Zpráva


ON-LINE OBCHOD
tradiční čínské medicíny

VSTOUPIT

Aplikace YAO WANG
pro terapeuty TCM

VSTOUPIT
Facebook Instagram