TCM | CLINIC TCM | SLOVAKIA TCM | INSTITUT

Logo TCM BOHEMIA

PRODUKTY TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY

Vstup do eshopu

Škola čínských masáží Tui Na a pomocných technik 2020/2021

Škola čínských masáží Tui Na a pomocných technik 2020/2021

Pro studenty kurzu platí 20 % sleva na nákup produktů a wanů.

Tui Na masáž je jedním z hlavních léčebných nástrojů tradiční čínské medicíny. Jako ucelená metoda vznikla před více než 2 tisíci lety a svou důležitostí a účinností byla přirovnávána k akupunktuře.

Práce s povrchem těla za účelem zlepšení funkcí vnitřních orgánů a tkání, ovlivnění toku energie v drahách jsou doménou těchto čínských masážních technik. Jejich příznivé působení nastupuje prakticky ihned po provedení masáže. Vynikající výsledky jsou zaznamenávány v terapii chronických nemocí, a to jak pohybového aparátu, tak i dlouhodobých problémů typu nespavosti, psychických potíží anebo v rekonvalescenci poúrazových stavů apod.. Předností je vysoká efektivita s absencí vedlejších účinků.

Tuina jako celková metoda je přirovnávána k ucelené fyzioterapii či rehabilitaci dle metod tradiční čínské medicíny a záleží na zájemcích, jak daleko své studium rozvinou. Začínáme základními masážními technikami k ošetření povrchu, k zahřátí a rozproudění Qi (čchi) a krve v drahách, postupujeme k bodovým –doplňujícím-vypouštějícím technikám, které ošetřují energetické- akupunkturní body.

Čínské baňkování je dodnes vyhledávaným pomocníkem při léčbě bolestivých stavů, infekcí, kožních a gynekologických problémů i řady interních nemocí. Každé onemocnění se musí projevit i na povrchu těla, neboť organizmus vždy reaguje jako celek. Baňkování je jednou z metod, která umožňuje léčit vnitřní poruchy zvenčí. Tato metoda má mnohé výhody: je neinvazivní, jednoduchá, velmi účinná, nemá vedlejší účinky a všichni se jí můžeme snadno naučit.

Akupunkturní kladívko Švestkový květ se používá pro povrchové ošetření kůže poklepáváním. Vhodné pro první pomoc při nachlazení, bolestech kloubů, šlach a svalů. Při silnější manipulaci vyvolává drobná povrchová krvácení, která mají léčebný účinek.

Moxa - léčba ohněm, neboli požehování má v Orientu tisíciletou tradici. Požehování provázelo (a patrně i předcházelo) u nás známější akupunkturu. Čínský termín pro akupunkturu, zhen jiu vlastně v překladu znamená "jehla a oheň". Požehování spočívá v nahřívání určitých částí povrchu těla sušenou natí pelyňku. Podráždění povrchu těla teplem spouští v organizmu kaskádovitou mnohonásobnou reakci podporující hojení, regeneraci, rovnováhu metabolizmu a mnoho dalších pochodů.

Požehování je v rukou terapeuta mocným léčebným nástrojem, pro laika může být vhodným pomocníkem pro podporu imunity, úpravu zažívání či pro udržení pocitu pohody a harmonie. V Číně je požehování typickým prostředkem pro dosažení trvalého zdraví a dlouhověkosti.

Gua sha je méně známou masážní metodou tradiční čínské medicíny, přestože se hojně využívá přes 2 tisíce let a byla jedním z největších tajemství východní medicíny. Gua znamená škrábat a sha je horko. Při aplikaci gua sha tabliček, které jsou vyrobeny z buvolích rohů, se působí především na záda a končetiny poškrabováním, po předchozí aplikaci oleje na ošetřované místo. Během poškrabování se objeví "škrábance", jejichž barva a intenzita indikuje stav organismu. Zabarvení během 2-7 dnů zmizí. Působení je podobné jako u baňkování, ale gua sha lze použít i v místech, kde se baňkování provádí obtížně, např. při bolestech nohou, paží a šíje. Metoda účinně detoxikuje organismus.

Kurz je určen pro:

  • všechny zájemce z řad veřejnosti, kteří mají zájem o tradiční čínskou medicínu nebo jen o tuto metodu
  • fyzioterapeutické nebo rehabilitační pracovníky, maséry nebo další odborníky podobných zaměření
  • další zdravotnické nebo lékařské pracovníky, chiropraktiky a všechny, kteří si chtějí rozšířit znalosti tímto směrem

Varianta kurzu pro zájemce se zdravotnickým vzděláním bez přednášek moderní medicíny (rozkliknout přihlášku, varianta bez MM).

Termín konání
12. 9. 2020 - 6. 6. 2021

Časový rozvrh
sobota 9:00 - 18:00 (pauza na oběd)
neděle 8:00 - 17:00 (pauza na oběd)

Jednotlivé termíny
12.9. Teorie TCM
13.9. Teorie TCM
24.10. Moderní Medicína - MM
25.10. MM
14.11. MM
15.11. Teorie TCM
12.12. Teorie Tui Na
13.12. Praxe Tui Na
9.1. Praxe Tui Na
10.1. Praxe Tui Na
13.2. Praxe Tui Na
14.2. Praxe Tui Na
13.3. Praxe Tui Na
14.3. Praxe Tui Na
10.4. Praxe Tui Na
11.4. Čínské baňkování
8.5. Praxe Tui Na
9.5. Moxa
5.6. Praxe Tui Na
6.6. Gua Sha, Švestkové kladívko

Místo konání
TCM INSTITUT, Národní 11, Praha 1

Lektoři
Koša Marian
Štemberk Oldřich, MUDr.

Kontaktní osoba
Andrea Korseltová, akorseltova@tcminstitut.cz, tel.: 230 234 906

 

Více informací naleznete na TCM INSTITUT.Zpět do seznamu aktualit

Dotazy

Kombinace různých produktů
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Bylinná směs Patero uhašení sopky se používá na akné a další zánětlivá kožní onemocnění. Směs je zaměřena na pročištění krve a odstranění toxinu. Je možné ji kombi...

Zánět šlach
Dobrý den, krátce po porodu jsem začala trpět na zánět šlach v obou zápěstí. Nyní již problémy trvají celkem 4 měsíce. Nemohu se starat o své dvě děti. Mám problém přebalit syna, nemohu ho ani vzít...

Šampón
Dobrý den, máte šampon havraního copu - se rdesnem? Případně alternativu. Mám 3mesíční miminko. Dělají se mi lupy a padají vlasy. Výživu, vitaminy všeho mám dostatek. Děkuji

Migréna
Dobrý den, prosím sdělte cenu za vstupní vyšetření. Základní onemocnění ženy RS, časté migrény. Cílem je pokusit se odstranit migrénu. Děkuji za odpověď

Štítná žláza
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda si myslíte, že by mi mohla čínská medicína pomoci s mým problémem. Před časem mi velmi pomohla s něčím jiným. Byla jsem na pravidelné kontrole na endokrinologi...

> Další dotazy zde

studium pěti dovedností
ŠKOLA TCM

Čtrnáctý běh studia byl
zahájen 13.2.2020 v Praze.

TCM INSTITUT >>
bezlepková obilovina
Slzovka

Divoká tráva, podobná ječmenu, s čistícím účinkem pro det...

Jedna z nejdéle pěstovaných obilovin >>
harmonizace
Jerlínový čaj

Oblíbený čaj, svou chutí může připomínat kávu.

Nápoj se staletou tradicí >>
TCM BOHEMIA s.r.o.
Hluboká nad Vltavou
IČ: 037 90 037
DIČ: CZ 037 90 037

M: 603 169 933

E: info@tcmbohemia.cz
E: obchod@tcmbohemia.cz
RYCHLÝ DOTAZ
E-mail

Zpráva


ON-LINE OBCHOD
tradiční čínské medicíny

VSTOUPIT

Aplikace YAO WANG
pro terapeuty TCM

VSTOUPIT
Facebook Instagram